Aktualności

 • Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim licznie zgromadzonym, którzy uczestniczyli we Mszy Świętej, ceremonii pogrzebowej i ostatniej drodze naszego Taty ś.p. Romana Gila.
  Chcielibyśmy także podziękować osobom, które w tak bardzo trudnych dla nas chwilach okazały nam wiele serca i wsparcia oraz Wszystkim, którzy swoją obecnością udzielili bezcennej pomocy w organizacji pogrzebu.
  Głębokie wyrazy szacunku i wdzięczności,
  Katarzyna i Wojciech Gil

  czytaj całość
 • W niedzielę 25 sierpnia 2019 odbył się koncert finałowy Nyskich Warsztatów Wokalnych. Uczestnicy przez kilka dni trenowali pod okiem instruktorów wokalnych, w gronie których znalazł się Artur Boryś - nasz nauczyciel oraz koordynator warsztatów. Miło nam zaznaczyć, że udział w warsztatach wzięli również uczniowie PSMR - Kalina Kusterska oraz Michał Raczek. Warsztatowicze przygotowali po jednym utworze na koncert finałowy, który odbył się na placu Paderewskiego w Nysie w ramach Letnich Koncertów Plenerowych.

  czytaj całość
 • fot. Jacek Dybek

  Wraz z początkiem wakacji na placu Paderewskiego w Nysie, ruszył cykl Letnich Koncertów Plenerowych organizowanych przez gminę Nysa i Stowarzyszenie Artystyczne Miłośników Folkloru. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Artur Boryś - nasz prowadzący klasę wokalu. Co niedzielę na scenie plenerowej goszczą przeróżni muzycy. Wśród nich znaleźli się nasi nauczyciele:
  Michał Woźniak - klasa gitary akustycznej/elektrycznej
  Martin Rataj - klasa instrumentów klawiszowych
  Paweł Krawiec - klasa gitary elektrycznej
  Jakub Bułka - klasa perkusji

  czytaj całość
 • Pierwsze miejsce w VII Ogólnopolskim Finale Konkursu Keyboardowego w Łodzi wylądowało w rękach Igora Pytlika. Podopieczny naszej szkoły swoje miejsce w finale wywalczył bebopowym standardem jazzowym "Donna Lee" Charlie Parkera. Jest to ogromny sukces biorąc pod uwagę trudność utworu, który wisi na listach standardów obowiązkowych na wyższych uczelniach muzycznych.

  czytaj całość
 • Autor: NowinyNyskie.com.pl

  W dniu 26 czerwca 2019 roku odbyło się zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie. Uroczystość uświetnił występ zespółu składającego się z młodych muzyków uczęszczających do naszej szkoły. Seniorzy z Uniwerstetu III Wieku na zakończenie roku, zamiast tradycyjnego wykładu, wysłuchali muzycznej uczty dla ucha.

   

  Podczas uroczystości wystąpili:

  czytaj całość
 • Niezmiernie miło nam poinformować, że zespół PIRANIE, składający się z uczniów naszej szkoły, miał okazję dzielić deski z zespołami takimi jak Reageside czy Piersi podczas Dni Nysy 2019. Zespół zaprezentował w niedzielny wieczór utwory z klasyki rocka z nieco bardziej nowoczesnym zadziorem.

   

  W skład Piranii wchodzą:

  czytaj całość
 • Miło nam poinformować o wiekim sukcesie naszego ucznia JULIANA KRAWCZYKA  na VI OGÓLNOPOLSKIM PRZEGLĄDZIE KEYBOARDOWYM w Kluczborku. julian zdobył drugie miejsce w swojej kategorii 6-9 lat. Julian ma 8 lat , ana keyboardzie uczy się już 3 rok. Nauczycielem Juliana jest Roman Gil.

  Wielkie gratulacje dla Juliana  i pana Romana Gila !

  czytaj całość
 • Zespół ,, PIRANIE '' wziął udział w koncercie - ROCK POD STRZECHĄ . Koncert odbył się 1 czerwca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kamienniku.  W koncercie obok naszych młodych muzyków wzięł udział zespoły : SUPERNOWA , LIŚĆ oraz MIRON NALEPA z zespołem.

  czytaj całość
 • NATALIA TRUSZKOWSKA

  Dnia 16 marca w gallerii Domu Plastyka w Paczkowie odbył się wernisaż młodej malarki Magdaleny Kozłowskiej. Na zaproszenie organizatorów wystawy uczennica naszej szkoły Natalia Truszkowska zaśpiewała mini recital. Występ Natalii został przyjęty  niezwykle gorąco przez młodą artyskę oraz licznie zgromadzone grono artystów z okolic Paczkowa. 

  czytaj całość
 • NATALIA, MAJA I JULIA

  W sobotę 3 marca odbyły się 23 Ogólnopolskie Konfrontacje Muzyczne TEREPACZKÓW. Z ramienia szkoły zaprezentowały się trzy wokalistki. Miło nam poinformować o wysokich notach dla naszych wokalistek .Jury ogłosiło werdykt :

  • MAJA KOŁYSKA - I miejsce w kategorii młodzieżowej
  • NATALIA TRUSZKOWSKA - I miejsce w kategorii dorośli.

  Wokalistki prowadzi Miriam Szlempo. GRATULACJE !!!

   

  czytaj całość